Darts / 【one80】Nasir Bomba model 2BA 20g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 49.6mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.35mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The darts player Nasir Bomba who represents Malaysia
The first model of the transfer to One80!
This model was produced based on the Steel darts.
The combination of a simple double ring cut and a ring cut is adopted.
The 2BA is designed to be 23g so that it can be thrown with the same feeling as the Steel darts.
We have also developed a 20g model with a thinner maximum diameter.
Nasir is usually a fireman, and he is a firefighter.
We designed the tip of the Steel darts model with the image of a water hose.
The blue coating gives the image of water and the
The black part is an accent that makes the blue stand out more.
Specifications
Material: Tungsten 90%.
Barrel weight: 20.0g
Length: 49.6mm
Maximum Diameter:6.35mm
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tip x 3 (1 set)
Nasir Bomba Model Items
-
Fit Flight
Nasir Bomba Model Tear Drop RedJPY 870 ( USD 5.46 )
-
one80
Nasir Bomba model 2BA 20gJPY 12,100 ( USD 76.14 )
-
one80
Nasir Bomba model SteelJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
Fit Flight Air
Nasir Bomba ver.2 Nasir Bomba Model Shape DblackJPY 970 ( USD 6.10 )
-
one80
Nasir Bomba model 2BA 23gJPY 12,100 ( USD 76.14 )
-
Fit Flight
Nasir Bomba Model Shape RedJPY 870 ( USD 5.46 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )