Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE JUJAK AWAKEN Park Hyunchul Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The first penetrating barrel in the series.
It's been 2 years since JUJAK ASCENSION released the new Park Hyunchul model.
This model has been designed with a tapered rear area to assist in the final stretch.
The main cut is knurled to eliminate unnecessary slippage, and ring cuts are placed at the joint points of each area for a strong grip.
The dot on the front area penetrates all the way to the inside of the barrel for the perfect balance that Park is most concerned about in all of his series.
The JUJAK-AWAKEN is covered in jet black DLC coating. Or the golden JUJAK-AWAKEN-S, which is heavier and knurled in all areas.
Specifications
Material : Tungsten90
Length : 45.0mm
Maximum diameter : 7.2mm
Weight : 18.0g(Barrel only)
Contents
Barrel x 3 (1 Set)
LARO Shaft x 3 (1 set)
Premiume Lippoint Tips x 3 (1 set)
Dee.flight x 3 (1 set)
Park Hyunchul Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"JUJAK-ASCENSION42-"Park HyunchulJPY 14,800 ( USD 92.60 )
-
FlightL×DYNASTY
Park Hyunchul ver.4 Shape WhiteJPY 850 ( USD 5.31 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE JUJAK AWAKEN S Park Hyunchul Model 2BAJPY 15,800 ( USD 98.86 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE JUJAK PARK HYUNCHUL model 18gJPY 9,799 ( USD 61.32 )
-
L-Flight×DYNASTY
PRO Park Hyunchul Model ver.5 Shape WhiteJPY 850 ( USD 5.31 )
-
DYNASTY×FlightL
Park Hyunchul ver.3 Small WhiteJPY 850 ( USD 5.31 )
DARTS Ranking
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )