Darts / 【TARGET】REBEL REBORN CONTRAIL NAOMI TOMINAGA MODEL 210110
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Shark Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Model for Naomi Tomikawa who is participating in Pro Tour Japan.
Easy to handle shape of torpedo type, delta groove of grip area assists throw delicately.
The front part has a combination of high design groove and dot processing which looks like airplane cloud.
Specifications
Material: 90% tungsten
Length: 45.0mm
Maximum diameter:6.8mm
Barrel Weight:17.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Naomi Tomikawa Model Items
-
SHADE
Neck strap Darts Case Case strap Naomi Tomikawa ModelJPY 1,500 ( USD 9.53 )
-
TARGET
REBEL REBORN CONTRAIL NAOMI TOMINAGA MODEL 210110JPY 9,200 ( USD 58.53 )
-
SHADE
Naomi Tomikawa player support charity T-shirt White XXLJPY 4,000 ( USD 25.45 )
-
SHADE
Naomi Tomikawa player support charity T-shirt White SJPY 4,000 ( USD 25.45 )
-
SHADE
Naomi Tomikawa player support charity T-shirt White XXXLJPY 4,000 ( USD 25.45 )
-
SHADE
Naomi Tomikawa player support charity T-shirt White MJPY 4,000 ( USD 25.45 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )