Darts / 【SYLAR PROJECT.】JONNY TYPE1 REBORN 2020 KENICHI AJIKI MODEL
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Sylar Project |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Triple ring cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.35mm |
Expected at JPY 159.04 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/19 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
A fusion of nostalgia and newness.
TYPE1 was able to sublimate because of the latest technology while keeping the feeling of throwing which was evaluated by many users.
A fusion of nostalgia and newness.
The feel that makes you want to throw it every day has not changed at all since then.
The barrel that became the "ancestor" of today's barrels has evolved without being left behind.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:42.0mm
Maximum Diameter:7.35mm
Barrel Weight:18.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.91 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.77 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.82 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.23 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.66 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.66 )