Darts / 【SYLAR PROJECT.】JONNY TYPE3 REBORN 2020 KENICHI AJIKI MODEL
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Sylar Project |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Mulch Cut |
| Length | 46.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
TYPE3 has been in the shade compared to other models.
However, it is a model that has been loved by a lot of users, and KTM. of the producer advised Jonny at the time of the prototype model that "I really want to bring out".
KTM. who is the creator of the TYPE3 said to Jonny, "I really want to produce this model.
KTM., the creator of this model, advised Jonny at the time of the prototype that he really wanted to release a new model.
Now you can experience how much easier it is to use the popular Jonny model!
Specifications
Material: 90% Tungsten
Overall length:46.0mm
Maximum diameter:6.8mm
Barrel Weight:19.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Kenichi Ajiki Model Items
-
L-Flight
PRO Kenichi Ajiki Model ver.4 shape KAMI BlackJPY 920 ( USD 5.75 )
-
COSMODARTS
Mai Hamano Model 2BAJPY 17,600 ( USD 110.13 )
-
DYNASTY
KATANA JONIKEN Kenichi Ajiki Model No.5JPY 13,800 ( USD 86.36 )
-
Harrows
JONNY Kenichi Ajiki ModelJPY 14,080 ( USD 88.11 )
-
DYNASTY
KATANA JONIKEN II Kenichi Anjiki Model 2BAJPY 13,800 ( USD 86.36 )
-
COSMODARTS
Kenichi Ajiki Kenichi Ajiki Model SteelJPY 17,600 ( USD 110.13 )
DARTS Ranking
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )