Darts / 【Harrows】JONNY Kenichi Ajiki Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 37.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Signature model of Kenichi Ajiki, a professional player in Japan.
The front side has a hexagonal milling process that leaves a circular area to give your fingers a sense of security.
The back side has a 12-cornered milling process and ring cut to add to the "grip" feeling.
The tapered angle for excellent hand release is also still in place. Please feel the real pleasure of the short barrel.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 37.0mm
Maximum diameter: 7.4mm
Barrel weight: 17.5g
Barrel match weight: ±0.05
Standard:2BA
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Kenichi Ajiki Model Items
-
DYNASTY
KATANA JONIKEN Kenichi Ajiki Model No.5JPY 13,800 ( USD 87.80 )
-
Fit Flight Air
Kenichi Ajiki Model Standard DblackJPY 970 ( USD 6.17 )
-
DYNASTY
KATANA JONIKEN 3 Kenichi Anjiki Model 2BAJPY 13,800 ( USD 87.80 )
-
SYLAR PROJECT.
JONNY TYPE2 REBORN 2020 KENICHI AJIKI MODELJPY 10,500 ( USD 66.81 )
-
DYNASTY
KATANA JONIKEN II Kenichi Anjiki Model No.5JPY 13,800 ( USD 87.80 )
-
COSMODARTS
Kenichi Ajiki Kenichi Ajiki Model 2BAJPY 17,600 ( USD 111.98 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )