Darts / 【SYLAR PROJECT.】JONNY TYPE4.5 REBORN 2020 KENICHI AJIKI MODEL
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Sylar Project |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 37.5mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
"It is a privilege that only those who created it can do.
15 years have passed since no one has been able to evolve this barrel. It is a privilege that only those who created it can do.
As a hidden knife, the barrel has been tapered from a single taper to a double taper, which is not visually apparent, to achieve a firm grip.
A great machine should not be left behind as a legend, but should be evolved to become a more perfect machine.
The barrel that has been the flagship barrel of Torpedo is now ready to take a new path.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Overall Length:37.5mm
Maximum Diameter:7.4mm
Barrel Weight:17.5g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Kenichi Ajiki Model Items
-
Fit Flight Air
Kenichi Ajiki Model Shape DblackJPY 970 ( USD 6.10 )
-
COSMODARTS
Mai Hamano Model 2BAJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
Fit Flight Air
Kenichi Ajiki Model Standard DblackJPY 970 ( USD 6.10 )
-
SHADE
Kenichi Ajiki Model T-SHIRT 2020 LJPY 3,900 ( USD 24.56 )
-
COSMODARTS
Kenichi Ajiki Kenichi Ajiki Model SteelJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
TRIPLEIGHT
ASTRADARTS"Jonny4"AJIKI KENICHIJPY 10,800 ( USD 68.02 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )