Darts / 【DYNASTY】KATANA MARU
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | No Groove |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.2mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The familiar three types of swords [Maru], [Rokkaku] and [Decapod].
The shape you've always wanted to grip or throw.
The Maru is a slim, long, straight barrel with no knurling.
It is a unique and unassailable sword that does not rely on cut, outline, or thickness.
However, if you can grasp the characteristics and use it well, it will become a unique existence.
The included flight comes with punch holes for shell locks.
Specification
Material : Tungsten90
Length : 48.0mm
Maximum Diameter : 6.2mm
Weight : 19.0g(Barrel only)
Center of Gravity : Center
Set Contents
Barrel x 3 (1 Set)
L-SHAFT Shaft x 3 (1 set)
Premiume Lippoint Tips x 3 (1 set)
Dee.flight x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
CAMEO
AERO BOOK MonoJPY 5,980 ( USD 38.04 )
-
DMC
Hawk Masaki2 SP silver Masaki Oshiro ModelJPY 35,200 ( USD 223.97 )
-
Harrows
CHIZZY SERIES 3 DAVE CHISNALL Model 2BA 18gJPY 24,200 ( USD 153.97 )
-
Joker Driver
-ZERO- ☆RIE3 polish MidRearJPY 71,500 ( USD 454.94 )
-
L-Flight
PRO Susumu Kasuya Model Shape KAMI MIXJPY 990 ( USD 6.29 )