Darts / 【DYNASTY】A-FLOW CRYSTAL LINE "DECAGON" 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Semi-straight polygonal line.
The main grip area of the straight line, which is black in color and bright blue in color, has
The ring and the double ring cut are arranged alternately to the combination preeminent to the exquisite hook.
A 10-sided nut cut was added to the barrel for a smoother grip and better balance.
The front area of the barrel is blued with a narrow ring cut to fine-tune the grip, and the soft area is semi-straight with a loose taper towards the tip to allow the three darts to slide into the target.
Specifications
Material : Tungsten90
Length : 45.0mm
Maximum Diameter : 6.6mm
Weight : 17.5g(Barrel only)
Center of Gravity : Center
Set Contents
Barrel x 3 (1 set)
LARO Shaft x 3 (1 set)
Premiume Lippoint tips x 3 (1 set)
Dee.flight x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )