Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE BIONIC2 Berry van Peer Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Wing Cut , Micro Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 52.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.2mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
A-Flow first model for Alex Reyes who is active on the world stage mainly in THE WORLD.
The aggressively designed main grip area is cut to apply tension in all directions in order to accurately convey the power of the throw.
The front area has a wide range of weaving cuts that fit the entire finger to accommodate any grip.
The result is a 50mm long torpedo barrel with aggressive flight.
Specifications
Material : Tungsten90
Length : 50.0mm
Maximum Diameter : 6.8mm
Weight : 18.0g(Barrel only)
Center of Gravity : Center
Set Contents
Barrel x 3 (1 set)
LARO Shaft x 3 (1 set)
Premiume Lippoint tips x 3 (1 set)
Dee.flight x 3 (1 set)
Berry van Peer Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"BIONIC"Steel Berry van Peer ModelJPY 9,799 ( USD 61.32 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"BIONIC"Berry van Peer ModelJPY 14,800 ( USD 92.60 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE BIONIC2 Berry van Peer Model SteelJPY 14,800 ( USD 92.60 )
-
L-Flight
EZ Berry Van Peer Model ver.3 Standard Clear WhiteJPY 880 ( USD 5.50 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE BIONIC3 Berry Van Peer Model 2BAJPY 15,800 ( USD 98.86 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE BIONIC3 Berry Van Peer Model SteelJPY 15,800 ( USD 98.86 )
DARTS Ranking
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )