Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE MANTRA Alex Reyes Model Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
A-FLOW first model of Alex Reyes who is active in the stage of the world centering on THE WORLD.
The main grip area designed aggressively was cut so that tension may be applied in all directions in order to convey the power of throw accurately.
The front area has a wide range of weaving cuts that fit the entire finger to accommodate any grip.
The result is a 50mm long torpedo barrel with aggressive flight.
Specifications
Material : Tungsten90
Length : 50.0mm
Maximum Diameter : 6.8mm
Weight : 21.0g(including point)
Center of Gravity : Front
Set Contents
Barrel x 3 (1 set)
LARO Shaft x 3 (1 set)
Dee.flight x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )