Darts / 【TARGET】ALX 01 SWISS POINT 21g 190077
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 47.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
ALX (Alex)
The ALX series is completed with elaborate grip and comfortable balance.
The entire barrel is black coated with aqua color and purple color for a vivid color.
*STEEL TIP is made with SWISS POINT.
Specifications
Material:90% Tungsten
Length:47.0mm
Maximum diameter:7.4mm
Barrel Weight:21.0g(including point)
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
L-Flight × CAMEO
GODSEND FLIGHT SANSKRIT CHARACTERJPY 990 ( USD 6.29 )
-
CAMEO
MULTI CASE LEATHER BROWNJPY 3,278 ( USD 20.85 )
-
L-Flight×DYNASTY
"Shuntaro"Shape BlackJPY 850 ( USD 5.40 )
-
TARGET
Swiss GRD Point Silver 35mm 340102JPY 1,600 ( USD 10.17 )
-
TARGET
SWISS STORM SURGE POINT Gold 26mm 340256JPY 2,000 ( USD 12.72 )
-
JOKER DRIVER
NEXUS MK-1 Sirou Maeshima ModelJPY 25,300 ( USD 160.97 )