Darts / 【TARGET】ALX 02 SWISS POINT 24g 190080
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Constriction |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.5mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
ALX (Alex)
The ALX series is completed with elaborate grip and comfortable balance.
The entire barrel is black coated with aqua color and purple color for a vivid color.
*STEEL TIP is made with SWISS POINT.
Specifications
Material:90% Tungsten
Length:48.5mm
Maximum diameter:7.4mm
Barrel Weight:24.0g(including point)
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
Fit Flight
Mai Hamano ver.2 Mai Hamano Model Shape WhiteJPY 870 ( USD 5.53 )
-
Flight-L × CAMEO
GODSEND FLIGHT CHUNJPY 990 ( USD 6.29 )
-
G's DARTS
gsd0010 Tungsten 90% TorpedoJPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
JOKER DRIVER
EXTREME RAPTOR2 No.5JPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
L-Flight
flf0223 TeardropJPY 712 ( USD 4.53 )