Darts / 【TARGET】REBEL REBORN PIQUE NOZOMI HAYASHI MODEL 210111
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Nozomi Hayashi's model for Pro Tour PERFECT.
Big fat barrel with simple structure and compound groove.
This tour pro model is designed for easy grip and balance.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:48.0mm
Maximum diameter:7.0mm
Barrel Weight:18.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )
Recently checked items
-
TARGET
VAPOR 8 05 2BA 18g 100475JPY 5,480 ( USD 34.50 )
-
TARGET
REBEL REBORN VIPER Satoaki Yaguchi ModelJPY 9,200 ( USD 57.93 )
-
TARGET
GERMAN GIANT GABRIEL CLEMENS Model 2BA 21g 210049JPY 12,100 ( USD 76.19 )
-
TARGET
CHIZZY DAVE CHISNALL MODEL 80% 2BA 16g 101345JPY 6,926 ( USD 43.61 )
-
TARGET
REBEL BLITZJPY 7,436 ( USD 46.82 )
-
TARGET
SMASH G2 Junya Koikawa ModelJPY 11,000 ( USD 69.27 )