Darts / 【UNICORN】CONTENDER KASUMI SATO MODEL STEEL
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | unicorn |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 46.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.6g |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The Unicorn Contender Player is a player who has established a career in darts and snaps right up behind the established players.
The Unicorn Contender is a player who has established a career in darts and has the potential to surprise many with his "can do" enthusiasm.
Specifications
Material:90% Tungsten
Total length:46.0mm
Maximum diameter:7.0mm
Barrel Weight:22.6g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Kasumi Sato Model Items
-
GSD
GSD2021 Kasumi Sato Collaboration T-shirt Black SJPY 3,000 ( USD 18.89 )
-
UNICORN
CONTENDER KASUMI SATO MODEL Black 2BAJPY 12,800 ( USD 80.65 )
-
UNICORN
CONTENDER KASUMI SATO MODEL STEELJPY 11,000 ( USD 69.30 )
-
UNICORN
CONTENDER KASUMI SATO MODEL DNA 2BAJPY 12,800 ( USD 80.65 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 4th Kasumi SatoJPY 5,000 ( USD 31.50 )
-
TARGET
JENDEAVOUR GENERATION 2 KASUMI SATO MODEL 2BA 210451JPY 18,480 ( USD 116.43 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )