Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE EDDIE 【GOLD】Edward Shouji Foulkes Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Wave cut ( Scalloped cut,Ripple cut ) , Mulch Cut |
| Length | 51.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.1mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The 51.0mm long and thin straight that fought together on the world's highest stage.
To draw the trajectory as you imagine, all areas are carefully selected and exquisitely adjusted.
The wavy cut and double rings are placed for the best throwing action, and the rear area has two wide ring cuts, which is the feature of this barrel.
The grip position is also clearly assisted.
In addition to the plain type, a shiny gold type is also available at the same time to change the feel.
Specifications
Material : Tungsten90
Length : 51.0mm
Maximum diameter : 6.1mm
Weight : 19.0g(Barrel only)
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Premiume Lippoint Tips x 3 (1 set)
Dee.flight x 3 (1 set)
Edward Shouji Foulkes Model Items
-
【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE EDDIE 【GOLD】Edward Shouji Foulkes Model Steel JPY 14,800 ( USD 93.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE EDDIE3 Edward Shouji Foulkes Model 2BAJPY 12,800 ( USD 80.65 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE EDDIE Edward Shouji Foulkes Model SteelJPY 10,000 ( USD 63.00 )
-
【L-Flight】】PRO Edward.S.Foulkes Model ver.2 Standard Mix JPY 880 ( USD 5.54 )
-
【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE EDDIE 1.1【BLACK】Edward Shouji Foulkes Model 2BA JPY 14,800 ( USD 93.24 )
-
【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE EDDIE 1.1【BLACK】Edward Shouji Foulkes Model Steel JPY 14,800 ( USD 93.24 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )
Recently checked items
-
Harrows
HEATSTAR CUEJPY 8,800 ( USD 55.44 )
-
SHADE
Joji Nishitani Model T-SHIRT 2020 XLJPY 3,900 ( USD 24.57 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE FOREVER3 SHUSAKU NAKAMURA MODEL 2BAJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"BIONIC"Berry van Peer ModelJPY 14,800 ( USD 93.24 )
-
DYNASTY
KATANA JONIKEN II Kenichi Anjiki Model 2BAJPY 13,800 ( USD 86.94 )
-
NEW DARTS LIFE vol.73 JPY 815 ( USD 5.12 )