Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE EDDIE 【GOLD】Edward Shouji Foulkes Model Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Wave cut ( Scalloped cut,Ripple cut ) , Mulch Cut |
| Length | 51.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Maximum Diameter | 6.1mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
51.0mm long and ultra thin straight that fought together on the world's highest stage.
To be able to draw the trajectory as you imagine, all areas are carefully selected and exquisitely adjusted.
The wave-cut and double rings are placed for the best throwing action, and two wide ring cuts are added to the rear area, which is the feature of this barrel.
The grip position is also clearly assisted.
In addition to the plain type, a shiny gold type is also available at the same time to change the feel.
Specifications
Material : Tungsten90
Length : 51.0mm
Maximum diameter : 6.1mm
Weight : 21.0g(including point)
Set contents
Barrel x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Dee.flight x 3 (1 set)
Edward Shouji Foulkes Model Items
-
L-Flight
PRO Edward.S.Foulkes Model ver.1 KAMI Standard MixJPY 990 ( USD 6.29 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE EDDIE3 Edward Shouji Foulkes Model 2BAJPY 12,800 ( USD 81.44 )
-
【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE EDDIE 1.1【BLACK】Edward Shouji Foulkes Model Steel JPY 14,800 ( USD 94.17 )
-
DYNASTY
A-FLOW"EDDIE 80"EDWARD SHOUJI FOULKES ModelJPY 8,479 ( USD 53.95 )
-
【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE EDDIE 【GOLD】Edward Shouji Foulkes Model 2BA JPY 14,800 ( USD 94.17 )
-
【L-Flight】】PRO Edward.S.Foulkes Model ver.2 Standard Mix JPY 990 ( USD 6.29 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.97 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.98 )