Darts / 【RED DRAGON】Amari 2BA 20g 2280
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | RED DRAGON |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo , Constriction |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.2mm |
| Weight (barrel Only) | 18.12g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.35mm |
Expected at JPY 158.35 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/14 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The Red Dragon Amari is an easy to handle torpedo.
With a shallow hollow in the front, a fine ring cut and a C-AXIS milling grip as a point, it provides a great feeling of release.
This dart is designed with a cut all the way to the back, making it easy to grip.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:43.2mm
Maximum Diameter:7.35mm
Barrel Weight:18.12g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.14 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.31 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.25 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 111.14 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.25 )