Darts / 【RED DRAGON】Gerwyn Price model Iceman Challenger 2BA BW18g FW20g 2378
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | RED DRAGON |
| Materials | Tungsten 85% |
| Shape | Straight |
| Length | 50.8mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
Expected at JPY 158.35 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/14 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The Iceman, Gerwyn, has challenged for every major title on the planet.
The Challenger Edition was created so that all darts players can get that Challenger spirit from him.
Specifications
Material: 85% Tungsten
Length: 50.8mm
Maximum diameter: 6.8mm
Barrel Weight:18.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tips x 3 (1 set)
Gerwyn Price Model Items
-
RED DRAGON
Gerwyn Price model Thunder SE 2BA BW18g FW20g 2297JPY 13,970 ( USD 88.22 )
-
RED DRAGON
Gerwyn Price model World Cup S.E. Steel 23g 2274JPY 12,980 ( USD 81.96 )
-
RED DRAGON
Gerwyn Price model Iceman Contour Steel 21g 2366JPY 14,800 ( USD 93.46 )
-
RED DRAGON
Gerwyn Price model Blue Ice S.E. Steel 22g 2254JPY 13,750 ( USD 86.82 )
-
RED DRAGON
Gerwyn Price model World Champion SE Steel 26g 2292JPY 13,970 ( USD 88.22 )
-
Reddragon
Hardcore Ionic Gerwyn Price World Champion Silver Logo Edition TF6576JPY 357 ( USD 2.25 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.29 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.25 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.14 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.31 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 111.14 )
-
SANGREAL
Bandiera Tomoya Tsumura Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 15,400 ( USD 97.25 )