Darts / 【DYNASTY】A-FLOW Fallon80 Pink label Fallon Sherrock 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 48.5mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Reconstructed the model used by Fallon Sherrock player to a low price and high quality in the 80 series.
This Pink label has a slightly shorter overall length than the model used, but the outline and cut pitch are reproduced from the model used.
The vivid and deep blue line is also a concern.
Specifications
Material : Tungsten80
Length : 48.5mm
Maximum diameter : 7.2mm
Weight : 18.0g(Barrel only)
Set Contents
Barrel x 3 (1 Set)
LARO Shaft x 3 (1 set)
Premiume Lippoint Tips x 3 (1 set)
Dee.flight x 3 (1 set)
Fallon Sherrock Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW Fallon80 Red label Fallon Sherrock Model 2BAJPY 8,479 ( USD 53.42 )
-
L-Flight
Fallon Sherrock Model ver.3 Lily Standard BlackJPY 880 ( USD 5.54 )
-
DYNASTY
A-FLOW Fallon80 Yellow label Fallon Sherrock Model SteelJPY 8,479 ( USD 53.42 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE Fallon4 Plain Fallon Sherrock Model SteelJPY 14,800 ( USD 93.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW Fallon80 Blue label Fallon Sherrock 2BAJPY 8,479 ( USD 53.42 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE Fallon4 Fallon Sherrock Model 2BAJPY 15,800 ( USD 99.55 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )