Darts / 【DYNASTY】A-FLOW Fallon80 Yellow label Fallon Sherrock Model Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 39.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Three new designs with different outlines are now available from A-FLOW "Fallon80", incorporating Fallon Sherrock's favorite cut design as it is!
Three new designs with different outlines are now on sale!
Specifications
Material: 80% tungsten
Overall length: 39.0mm
Maximum diameter: 7.6mm
Barrel weight: 19.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Fallon Sherrock Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE Fallon4S Fallon Sherrock Model SteelJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
L-Flight
Fallon Sherrock Model ver.2 standard blackJPY 990 ( USD 6.29 )
-
DYNASTY
A-FLOW Fallon80 Yellow label Fallon Sherrock Model 2BAJPY 8,479 ( USD 53.95 )
-
L-Flight
PRO Fallon Sherrock Model ver.4 170 Shape Clear WhiteJPY 990 ( USD 6.29 )
-
【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE"Fallon2"【20g】 Fallon Sherrock Model JPY 14,800 ( USD 94.17 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE Fallon4 Fallon Sherrock Model SteelJPY 15,800 ( USD 100.52 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )