Darts / 【DMC】Anastasia SP ANASTASIA DOBROMYSLOVA Model Steel 20g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 47.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Anastasia Dobromyslova, who has been active in the steel darts scene, has joined the DMC family in 2020.
The rear ring cut and double cut are placed to match Anastasia's grip, so you can easily feel the push.
The ring cut is the longest of all DMC darts, and the continuous ring cut is simple yet comfortable to hold.
This is a great dart for those who want to try throwing a straight barrel.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length: 47.0mm
Maximum Diameter:6.4mm
Barrel Weight:20.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
ANASTASIA DOBROMYSLOVA Model Items
-
MONSTER
ANASTASIA STEEL GOLD 22gJPY 12,100 ( USD 76.98 )
-
MONSTER
ANASTASIA 2BA 18gJPY 13,750 ( USD 87.48 )
-
UNICORN
WolrdChampion GOLDEN TITANIUM ANASTASIA DOBROMYSLOVA STEEL 22g No.10152JPY 15,277 ( USD 97.20 )
-
MONSTER
ANASTASIA STEEL 22gJPY 13,750 ( USD 87.48 )
-
UNICORN
WolrdChampion ANASTASIA DOBROMYSLOVA 2BA 18g No.4042JPY 12,223 ( USD 77.77 )
-
MONSTER
ANASTASIA 2BA GOLD 19gJPY 12,018 ( USD 76.47 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )