Darts / 【RED DRAGON】Jonny Clayton model S.E. Steel 24g 2276
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | RED DRAGON |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 50.8mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 159.59 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/2 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The Red Dragon has an exquisitely tapered outline with a double bank ring cut on the main cut.
The mild grip feeling combined with the PVD coating makes it fly well.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Total length:50.8mm
Maximum diameter:7.0mm
Barrel Weight:24.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Jonny Clayton Model Items
-
RED DRAGON
Jonny Clayton model World Cup S.E. Steel 22g 2273JPY 9,900 ( USD 62.02 )
-
Reddragon
Hardcore Jonny Clayton Dragon Kite TF6500JPY 357 ( USD 2.23 )
-
RED DRAGON
Jonny Clayton Model Gold Steel 22g 2392JPY 12,100 ( USD 75.81 )
-
Reddragon
Hardcore World Cup Winners TF6573JPY 357 ( USD 2.23 )
-
RED DRAGON
Jonny Clayton Model Gold 2BA BW18g FW20g 2394JPY 12,100 ( USD 75.81 )
-
RED DRAGON
Jonny Clayton model S.E. Steel 24g 2276JPY 11,000 ( USD 68.92 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.70 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.27 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.40 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.58 )