Darts / 【TARGET】THE ASP 80 NATHAN ASPINALL MODEL Steel 24g 190114
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 54.0mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Maximum Diameter | 7.05mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
NATHAN ASPINALL's NEW Barrel!
High holding power is realized by the radial cut which was calculated meticulously. Aspinall's 80 series THE ASP 80
Specifications
Material:80% Tungsten
Overall length: 54.0mm
Maximum Diameter:7.05mm
Barrel Weight:24.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
NATHAN ASPINAL Model Items
-
TARGET
NATHAN ASPINAL BLACK & RED PRO.ULTRA TEN-X 336380JPY 398 ( USD 2.49 )
-
TARGET
NATHAN ASPINAL G2 PRO.ULTRA Shape 3set 337530JPY 800 ( USD 5.03 )
-
TARGET
NATHAN ASPINAL G2 Swiss Point 22g 190254JPY 15,800 ( USD 99.50 )
-
TARGET
NATHAN ASPINAL × ECHO 2BA 18g 210367JPY 13,800 ( USD 86.91 )
-
TARGET
K-FLEX NATHAN ASPINALL MODEL Standard Intermediate Black 410142JPY 1,980 ( USD 12.46 )
-
TARGET
VISION ULTRA NATHAN ASPINALL 334440JPY 357 ( USD 2.24 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )