Darts / 【RED DRAGON】Gerwyn Price model World Champion SE Steel 26g 2292
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | RED DRAGON |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Wave cut ( Scalloped cut,Ripple cut ) |
| Length | 50.8mm |
| Weight (barrel Only) | 26.0g |
| Maximum Diameter | 6.85mm |
Expected at JPY 159.59 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/2 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
A commemorative model for Gerwyn Price, who was finally crowned the 2021 PDC World Champion.
With a wave cut at the back, the outline is easy to throw and the cool onyx black coating makes it more durable.
Enjoy the grip feeling of the Iceman that is still going strong.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:50.8mm
Maximum diameter:6.7mm
Barrel Weight:24.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Gerwyn Price Model Items
-
Reddragon
Gerwyn Price Flights Hardcore Standard Black, White & Grey LogoJPY 357 ( USD 2.23 )
-
Reddragon
Hardcore Ionic Gerwyn Price World Champion Blue Logo Edition TF6577JPY 357 ( USD 2.23 )
-
RED DRAGON
Gerwyn Price model Thunder SE Steel 23g 2295JPY 13,970 ( USD 87.52 )
-
RED DRAGON
Gerwyn Price model Iceman Challenger Steel 25g 2377JPY 8,400 ( USD 52.63 )
-
RED DRAGON
Gerwyn Price model Iceman Contour 2BA BW18g FW20g 2369JPY 14,800 ( USD 92.73 )
-
RED DRAGON
Gerwyn Price model Iceman Challenger Steel 24g 2376JPY 8,400 ( USD 52.63 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.70 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.27 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.40 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.58 )