Darts / 【RED DRAGON】Gerwyn Price model World Champion SE Steel 24g 2291
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | RED DRAGON |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Wave cut ( Scalloped cut,Ripple cut ) |
| Length | 50.8mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Maximum Diameter | 6.7mm |
Expected at JPY 158.35 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/14 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
A commemorative model for Gerwyn Price, who was finally crowned the 2021 PDC World Champion.
With a wave cut at the back, the outline is easy to throw and the cool onyx black coating makes it more durable.
Enjoy the grip feeling of the Iceman that is still going strong.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:50.8mm
Maximum diameter:6.7mm
Barrel Weight:24.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Gerwyn Price Model Items
-
RED DRAGON
Gerwyn Price model Thunder SE 2BA BW18g FW20g 2297JPY 13,970 ( USD 88.22 )
-
RED DRAGON
Gerwyn Price model World Cup S.E. Steel 23g 2274JPY 12,980 ( USD 81.96 )
-
RED DRAGON
Gerwyn Price model Iceman Contour Steel 21g 2366JPY 14,800 ( USD 93.46 )
-
RED DRAGON
Gerwyn Price model Blue Ice S.E. Steel 22g 2254JPY 13,750 ( USD 86.82 )
-
RED DRAGON
Gerwyn Price model World Champion SE Steel 26g 2292JPY 13,970 ( USD 88.22 )
-
Reddragon
Hardcore Ionic Gerwyn Price World Champion Silver Logo Edition TF6576JPY 357 ( USD 2.25 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.14 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.31 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.25 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 111.14 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.25 )