Darts / 【Hyper electra】Number 8 Ai Inagaki Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | hyperelectra |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Shark Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 44.5mm |
| Weight (barrel Only) | 19.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.1mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The fusion of flexibility and sharp flight.
Starting from the straight shape of the bag butt, the wide range taper and the bullet-shaped tip make it easy to fly.
A combination of short shark on the grip part, so that the friction is applied firmly and correctly at the time of release.
From the sense of stability of the grip, you can feel the weight of the wrist comfortably, you can clearly understand the point of the turn by the body, and the body.
The first signature model of Ai Inagaki.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:44.5mm
Maximum diameter:7.1mm
Barrel Weight:19.5g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Ai Inagaki Model Items
-
Hyper electra
Number 8 Ai Inagaki ModelJPY 10,000 ( USD 63.62 )
-
Hyper electra
bisbee Seven Colors Ai Inagaki ModelJPY 15,000 ( USD 95.44 )
-
Fit Flight
Ai Inagaki Model Shape WhiteJPY 870 ( USD 5.53 )
-
Fit Flight Air
Ai Inagaki Model Shape ClearJPY 970 ( USD 6.17 )
-
Hyper electra
bisbee Ai Inagaki ModelJPY 15,000 ( USD 95.44 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 6th Ai InagakiJPY 5,000 ( USD 31.81 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )