Darts / 【TARGET】THE BULLET STEPHEN BUNTING Model G4 2BA 210103
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Vertical Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 15.9g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Former BDO World Champion Stephen Banting NEW MODEL is here!
The vivid red coating and the novel cut which is unparalleled in the past bring a unique grip feeling.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length: 42.0mm
Maximum Diameter:6.6mm
Barrel Weight:15.9g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
BULLET Model Items
-
TARGET
STEPHEN BUNTING Model G5 2BA 210372JPY 16,800 ( USD 105.85 )
-
TARGET
TAKOMA ICON WALLET STEPHEN BUNTING Model 450060JPY 3,280 ( USD 20.65 )
-
TARGET
THE BULLET STEPHEN BUNTING Model G4 2BA 210103JPY 13,300 ( USD 83.79 )
-
TARGET
THE BULLET GENERATION-3 STEPHEN BUNTING 2BA 12gJPY 10,000 ( USD 63.00 )
-
TARGET
THE BULLET STEPHEN BUNTING MODEL 80% 2BA 18g 101353JPY 7,599 ( USD 47.88 )
-
TARGET
STEPHEN BUNTING Model G5 SWISS POINT 23g 190299JPY 16,800 ( USD 105.85 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.10 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.79 )