Darts / 【TARGET】THE BULLET STEPHEN BUNTING Model G4 SWISS POINT 23g 210136
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Vertical Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 7.1mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Former BDO World Champion Stephen Banting NEW MODEL is here!
The vivid red coating and the novel cut which is unparalleled in the past bring a unique grip feeling.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length: 48.0mm
Maximum Diameter:7.10mm
Barrel Weight:23.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
BULLET Model Items
-
TARGET
STEPHEN BUNTING Model G5 SWISS POINT 25g 190300JPY 16,800 ( USD 105.85 )
-
TARGET
THE BULLET STEPHEN BUNTING Model G4 SWISS POINT 12g 210135JPY 13,300 ( USD 83.79 )
-
TARGET
STEPHEN BUNTING Model G5 SWISS POINT 23g 190299JPY 16,800 ( USD 105.85 )
-
TARGET
TARGET STEPHEN BUNTING 95K STEPHEN BUNTING MODEL SWISS POINT 22g 190410JPY 18,800 ( USD 118.44 )
-
TARGET
THE BULLET GENERATION-3 STEPHEN BUNTING STEEL 23gJPY 10,000 ( USD 63.00 )
-
TARGET
THE BULLET GENERATION-3 STEPHEN BUNTING STEEL 25gJPY 10,000 ( USD 63.00 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )