Darts / 【TARGET】DANNY BAGGISH Model G1 2BA 210112
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 50.9mm |
| Weight (barrel Only) | 16.29g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.2mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The barrel of Danny Baggish, the man who got his PDC tour card after competing in the 2020 World Championship, is here!
The straight barrel is coated in vibrant blue and black and comes with his nickname "The Gambler" logo flight.
The entire barrel is grooved to accommodate a variety of grip positions.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length: 50.9mm
Maximum Diameter:6.2mm
Barrel Weight:16.29g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )
Recently checked items
-
CONDOR
chain standard longJPY 1,300 ( USD 8.23 )
-
COSMODARTS
Fit Container OrangeJPY 4,290 ( USD 27.21 )
-
TARGET
GERMAN GIANT 80 GABRIEL CLEMENS Model STEEL 23g 190099JPY 7,599 ( USD 48.21 )
-
L-Flight
flf6071 ShapeJPY 764 ( USD 4.84 )
-
MONSTER
MARK Ⅱ 2BAJPY 11,000 ( USD 69.78 )
-
TARGET
TARGET LOGO T-SHIRT 2017 Slim White LJPY 3,055 ( USD 19.38 )