Darts / 【TARGET】DANNY BAGGISH Model G1 Steel 23g 190139
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 50.9mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The barrel of Danny Baggish, who became the talk of the town when he got his PDC tour card after competing in the 2020 World Championship, is now available!
The straight barrel is coated in vibrant blue and black and comes with his nickname "The Gambler" logo flight.
The entire barrel is grooved to accommodate a variety of grip positions.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length: 50.9mm
Maximum Diameter:6.4mm
Barrel Weight:23.0g(including point)
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )