Darts / 【one80】Hiromitsu Tsuji Model ver.2 2BA 22g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.5mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
This barrel is longer and heavier than the first model, with a ring cut and double ring cut for a more stable
grip.
■Specs
Material: 90% Tungsten
Overall Length: 48.0mm
Max Diameter: 7.5mm
Barrel Weight: 22.0g
Standard: 2BA
■ Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flights x 3 (1 set)
Chip x 3 (1 set)
Hiromitsu Tsuji Model Items
-
one80
Hiromitsu Tsuji SoftJPY 10,083 ( USD 64.15 )
-
one80
Hiromitsu Tsuji Model ver.3 Black Steel 21gJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
one80
Hiromitsu Tsuji Model ver.2 2BA 22gJPY 12,100 ( USD 76.98 )
-
one80
Hiromitsu Tsuji Model ver.3 Blue 2BA 19gJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
one80
Hiromitsu Tsuji Model ver.2 Steel 22gJPY 17,600 ( USD 111.98 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
L-Flight
flf2335 TeardropJPY 850 ( USD 5.40 )
-
Harrows
NOX 2BA 20gJPY 3,500 ( USD 22.26 )
-
harrows
Graflite No.7006JPY 242 ( USD 1.52 )
-
DYNASTY×FlightL
Park Hyunchul ver.3 Small WhiteJPY 850 ( USD 5.40 )
-
Joker Driver
HYBRID PG TAURUS STEELJPY 13,240 ( USD 84.24 )
-
Harrows
CLIC gradation Deep OrangeJPY 660 ( USD 4.19 )