Darts / 【DYNASTY】KATANA KIWAMI BLACK Heshikiri
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 46.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The DYNASTY KATANA KIWAMI BLACK Heshikiri is a heavyweight blade with a solid 80% tungsten barrel core.
The core is filled with 80% tungsten for the best possible balance and appearance.
The center of gravity is positioned near the end of the barrel where the grip is expected to be, a rare reverse torpedo shape.
Despite its aggressive appearance, the rearward center of gravity provides a stable flight path.
*The included flight has pre-drilled holes for shell locks.
Specifications
Material: Tungsten80%
Overall Length: 46.0mm
Max Diameter: 7.4mm
Weight: 20.5g (barrel only)
Set Contents
Barrel x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Dee.flight x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
Recently checked items
-
L-Style
KRYSTAL ONE AKARI OSHIRO MODEL 2025 CHAMPION ClearblackJPY 3,600 ( USD 22.52 )
-
SHADE
Tomoya Goto Replica uniform 2023 LJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
SHADE
Mikuru Suzuki Replica uniform 2023 2XLJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
KATANA MEITOU HOTARUMARU 2BAJPY 13,800 ( USD 86.36 )
-
L-Flight
PRO Yukie Sakaguchi Model ver.2 Shape MIXJPY 880 ( USD 5.50 )
-
OUTLINE
TOTTE YellowJPY 1,018 ( USD 6.36 )