Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE Michi Michael Unterbuchner Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 52.5mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.1mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The first model of the German A-Flow player Michael Unterbuchner.
The A-Flow Black Line "Michi" is the first model for German A-Flow player Michael Unterbuchner.
The micro ring and the ring cut on the front area are unmistakable. The rear area features a reverse R ring cut for an excellent fit.
The black and red color scheme of the Michi is the perfect finishing touch.
Specs
Material: Tungsten90%
Overall Length: 52.5mm
Max Diameter: 6.1mm
Weight: 18.0g (barrel only)
Set Contents
Barrel x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Dee.flight x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )