Darts / 【S4】Zeus IV Gold
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | S4 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Wing Cut , Steer cut( Step cut ) , Mulch Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The S4 barrel Zeus IV Gold is a limited edition gold coated version of the S4 barrel.
The S4 barrel Zeus IV Gold is a new version of the S4 barrel that features a gold coating on the body for a different grip feel than the standard version.
This is the perfect gift for the summer of 2021.
■Specs
Material: 90% Tungsten
Overall Length: 40.0mm
Max Diameter: 7.4mm
Weight: 16.5g (barrel only)
Center of Gravity: Front
■ Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flights x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
one80
Han Xicheng Model 2BAJPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
one80
Serpent Flight GreenJPY 275 ( USD 1.74 )
-
CONDOR
AXE Thunderbolt Bear Miyu Miyawaki Model Standard Medium WhiteJPY 1,879 ( USD 11.95 )
-
unicorn
uns3303JPY 408 ( USD 2.59 )
-
JokerDriver
零-ZERO- JOKERDRIVER-Logo Practice ST PinkJPY 770 ( USD 4.89 )