Darts / 【UNICORN】NOIR DIMITRI VAN DEN BERGH Model Steel 24g No.27868
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | unicorn |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 48.6mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Maximum Diameter | 6.5mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
■Specifications
Material: 90% Tungsten
Overall Length: 48.6mm
Max Diameter: 6.5mm
Barrel Weight: 24.0g
Standards. Hard
■ Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Dimitri Van Den Bergh Model Items
-
TARGET
DIMITRI VAN DEN BERGH Model G2 Swiss Point 25g 190226JPY 13,800 ( USD 87.80 )
-
TARGET
DIMITRI VAN DEN BERGH Model G2 Swiss Point 23g 190225JPY 13,800 ( USD 87.80 )
-
8FLIGHT
DIMITRI VAN DEN BERGH Model Shape Black 400380JPY 935 ( USD 5.94 )
-
TARGET
DVB 80 Generation1 DIMITRI VAN DEN BERGH Model SWISS POINT 22g 190193JPY 7,850 ( USD 49.95 )
-
TARGET
DIMITRI VAN DEN BERGH × ECHO Swiss point 23g 190285JPY 13,800 ( USD 87.80 )
-
TARGET
DIMITRI VAN DEN BERGH × ECHO Swiss point 24g 120286JPY 13,800 ( USD 87.80 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )