Darts / 【DYNASTY】collaboration MOYA MOYA MODEL
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Shark Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
This is the second barrel collaboration with popular YouTube star MOYA.
The long torpedo shape with a long, gentle slope.
This barrel has a long, gentle slope and is cut at regular intervals from the wing to the shark to the shark, providing a stable and comfortable throw no matter where you grip it.
The taper angle and cut placement make this barrel a pleasure to throw.
Specs
Material: Tungsten95%
Overall Length: 45.0mm
Max Diameter: 7.2mm
Weight: 20.0g (barrel only)
Set Contents
Barrel x 3 (1 set)
LARO Shaft x 3 (1 set)
Dee.flight x 3 (1 set)
MOYA Model Items
-
L-Flight×DYNASTY
PRO MOYA Model Shape Black MIXJPY 850 ( USD 5.35 )
-
L-Flight×DYNASTY
PRO MOYA Model Shape White MIXJPY 850 ( USD 5.35 )
-
DYNASTY
collaboration MOYA2 MOYA ModelJPY 13,800 ( USD 86.94 )
-
DYNASTY
collaboration MOYA MOYA MODELJPY 8,800 ( USD 55.44 )
-
DYNASTY
collaboration Trainee YOTTAKA MODELJPY 8,800 ( USD 55.44 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )