Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE CT type BORIS2 Boris Krcmar Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.1mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
From THE WORLD stage to the PDC stage.
Boris Krcmar's first Steel model is also here!
The Krcmar Model 2BA is the first Steel model to be released by Boris Krcmar, with a total length of 45mm, a maximum diameter of 6.1mm, and a weight of 16.5g.
The combination of a severe vertical cut and a double ring cut produces a precise output.
■Specs
Material: 95% Tungsten
Overall Length: 45.0mm
Max Diameter: 6.1mm
Barrel Weight: 16.5g
Standard: 2BA
■ Contents
Barrel x 3 (1 set)
Dee.flight x 3 (1 set)
LARO Shaft Barrel x 3(1set)
LARO Shaft x 3(1set)
Premiume Lippoint Tip x 3(1set)
Boris Krcmar Model Items
-
L-Flight
PRO Boris Krcmar Model KAMI Shape blackJPY 990 ( USD 6.28 )
-
TIGA
FUSION International Dumdum 36 Boris Krcmar ModelJPY 19,555 ( USD 124.06 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE CT type BORIS2 Boris Krcmar Model 2BAJPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
TIGA
FUSION Boris Krcmar V4 HELICALJPY 19,600 ( USD 124.35 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE BORIS2 Boris Krcmar Model 2BAJPY 10,000 ( USD 63.44 )
-
TIGA
FUSION International DUMDUM V3 Boris Krcmar ModelJPY 19,600 ( USD 124.35 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )