Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE BORIS2 Boris Krcmar Model Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 47.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Maximum Diameter | 6.1mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
From THE WORLD stage to the PDC stage.
A-FLOW BLACK LINE BORIS2 BORIS2 Model Steel
From the world stage to the PDC stage, Boris Krcmar's first Steel model is here!
The new model is 45mm in length, 6.1mm in diameter, and 16.5g in weight, and is designed to be more stable and compatible with the Soft and Steel models.
The combination of a severe vertical cut and a double ring cut produces a precise output.
■Specs
Material: 95% Tungsten
Overall Length: 47.0mm
Max Diameter: 6.1mm
Barrel Weight: 20.0g
Standard: Hard
■ Contents
Barrel x 3 (1 set)
Dee.flight x 3 (1 set)
LARO Shaft (1 set)
LARO Shaft x 3 (1 set)
Boris Krcmar Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE CT BORIS Boris Krcmar Model 18gJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE CT type BORIS2 Boris Krcmar Model SteelJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
L-Flight
PRO Boris Krcmar Model KAMI Shape blackJPY 990 ( USD 6.29 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE BORIS Boris Krcmar Model 15.5gJPY 10,000 ( USD 63.62 )
-
TIGA
FUSION International Dumdum 36 Boris Krcmar ModelJPY 19,555 ( USD 124.43 )
-
TIGA
SMART DARTS CASE Boris KrcmarJPY 2,800 ( USD 17.82 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
harrows
PRIME flight 7548JPY 489 ( USD 3.11 )
-
T-shirts Ikuko Takeyama L JPY 4,277 ( USD 27.21 )
-
SHADE
PLAYER COLLABORATION T-shirt 2025 Ryusei Azemoto Dark Gray XXLJPY 4,500 ( USD 28.63 )
-
TIGA
FLUMINOUS3 Yuki Shimanouchi Model Limited Edition 2BAJPY 14,850 ( USD 94.47 )
-
JOKERDRIVER
-ZERO- DIO Polish Mid RearJPY 79,200 ( USD 503.94 )
-
TARGET
K-FLEX THE LEGEND PAUL LIM MODEL Shape Short White 410264JPY 1,879 ( USD 11.95 )