Darts / 【MONSTER】MARK 4 Mark Koyama Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | MONSTER |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 44.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
While maintaining the overall length and weight of the previous MARK III, the tapered angle and cut of the grip have been drastically altered
The shark cut used in the MARK I and MARK II has been further improved.
The tapered angle of the rear section has been adjusted for a better fit and a more comfortable grip
The barrel has excellent push-off characteristics, allowing the power of the throw to be transmitted without loss
The weight of 20.5g also contributes to the barrel's sharp flight. The barrel is made of 90% tungsten
Overall length: 44.0mm
Max diameter: 7.4mm
Barrel weight: 20.5g
Standard: 2BA
■Set contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.10 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.79 )