Darts / 【TRIPLEIGHT】Abel3 AI KAMATA MODEL 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRIPLEIGHT |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 159.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/23 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The latest model that combines delicacy and aggressiveness.
Ai Kamata's model "Abel3" is unleashed!
TRIPLEIGHT "Abel3" & "Abel3 TR" KAMATA AI MODEL
The "Abel" series has maintained the same feel as the "Abel" series,
TRIPLEIGHT's straightening tool that can draw the desired line more accurately and more beautifully.
TRIPLEIGHT proposes a new world of straight barrels. That is "Abel3".
The "precision" of a straight barrel and the "aggressiveness" of a TR.
Abel3 TR" is another answer to the Abel3 series.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 50.0mm
Maximum diameter: 7.0mm
Barrel weight: 19.0g
Standard: 2BA
Center of Gravity:Front
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.41 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.52 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.19 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.97 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.55 )