Darts / 【TARGET】Hema 01 Swiss Point Steel 24g 190123
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 54.0mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Barrel design is formed by a combination of CNC milling and radial cutting.
A choice of challenging red and black performance coatings.
Provides a strong yet sensitive grip and feel for all techniques and throwing styles.
■Specs
Material: 90% Tungsten
Overall Length: 54.0mm
Max Diameter: 6.4mm
Barrel Weight: 24.0g
Standard: Hard
■ Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flights x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
FIRE STORM POINT QUARTZ Gold 30mm 108441JPY 2,200 ( USD 13.99 )
-
Fit
GEAR Shaft fis8912 ["Normal"] ["Spin"]JPY 1,130 ( USD 7.19 )
-
TARGET
BOLIDE 03 SWISS POINT STEEL 24g 190058JPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
CAMEO
MULTI CASE LEATHER BLACKJPY 3,278 ( USD 20.85 )
-
COSMODARTS
FRUITS OF THE LOOM x COSMO DARTS T-Shirt|ROY EHIME black XLJPY 4,400 ( USD 27.99 )
-
TRIPLEIGHT
ELPIS KIYO SHIMIZU MODEL Steel 19gJPY 14,800 ( USD 94.17 )