Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE I'LL? Yukina Chiba Model 18.5g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Wing Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
| Center Of Gravity | Rear |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
A-FLOW's third model is a gorgeous gold-and-purple-clad model.
This model features a diamond-shaped grip area with a wing cut and a shark cut for added stability.
With a maximum diameter of 7.6mm, the barrel tapers gently to a straight area with only a wing cut at the end for added security.
The Purple & Gold 18.5g dart dances beautifully even when thrown with no effort, and the Gold & Purple 21.5g dart flies powerfully even with little effort thanks to the heavy weight of 95% tungsten!
Specs
Material: Tungsten90%
Overall Length: 43.0mm
Max Diameter: 7.6mm
Weight: 18.5g (barrel only)
Set Contents
Barrel x 3 (1 set)
Dee.flight with A-FLOW logo Flight x 3(1set)
LARO Shaft x 3(1set)
Premiume Lippoint Tip x 3(1set)
Yukina Chiba Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE I'LLⅢ+ Yukina Chiba Model 22gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINEI'LL IV YUKINA CHIBA MODEL 20gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE I'LL? Yukina Chiba Model 18.5gJPY 13,800 ( USD 86.94 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE I'LLⅢ+ Yukina Chiba Model 20gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINEI'LL V REVA YUKINA CHIBA MODEL 17gJPY 16,800 ( USD 105.85 )
-
MIRARCH
Realign torpedo Yukina Chiba deviseJPY 12,800 ( USD 80.65 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )