Darts / 【DMC】R-HHH 2BA 21g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Constriction |
| Cut | Vcut |
| Length | 43.5mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.8mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
DMC is proud to announce the launch of the new CONCEPT GAME darts series.
DMC Japan Quality darts with a simple yet bold form
Rear Heavy design
Available in black coating.
The "CONCEPT GAME" series is a line of darts that will only be produced at predetermined times.
■Specs
Material: 90% Tungsten
Overall Length: 43.5mm
Max Diameter: 7.8mm
Barrel Weight: 21.0g
Standard: 2BA
■ Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flights x 3 (1 set)
Chip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
PRO GRIP EVO Aluminium SHAFT TOP Green 380089JPY 770 ( USD 4.89 )
-
TARGET
PRO GRIP EVO Aluminium SHAFT TOP Silver 380086JPY 770 ( USD 4.89 )
-
TARGET
VISION ULTRA GHOST RVB G2 Shape 333980JPY 398 ( USD 2.52 )
-
TIGA
MIGHTY MOCCI Motomu Sakai Model S-DARTS LIMITED EDITIONJPY 14,850 ( USD 94.47 )
-
TARGET
BLACK MARQUE PW 2.0 Tan Phuay Wei Model SWISS POINT 24g 190574JPY 14,000 ( USD 89.07 )
-
DMC
Hawk Masaki SP blackJPY 15,277 ( USD 97.20 )