Darts / 【TARGET】TEAM FLY B BRASS 2BA 17g 180004
SPEC
| Category | Soft-tip Darts(brass) |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Brass |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 54.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 8.3mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
TARGET "TEAM FLY" series
TARGET's first authentic brass darts set developed for the Japanese market
Barrel design is laid out to be easy to throw even for beginners.
Redesigned balance of weight, length, and diameter makes it ideal for beginners
Darts case is also included for easy transportation.
This darts set has everything you need in one set. This darts set is now available as an entry model, perfect for those who want to start playing darts in earnest!
Barrel Features
The barrel is shaped like a cannonball, known as a torpedo type.
This barrel is popular even among beginners as a shape that makes the barrel "fly" comfortably.
■Specifications
Material: Brass
Overall length: 54.0mm
Maximum diameter: 8.3mm
Barrel weight: 17.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tips x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )