Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE LaniKaiLa Mayumi Ouchi Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Wing Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.5mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
This model features a beautiful gradation line of colors from DeepBlue to LightBlue to Green, representing the ocean, sky and sun.
The Trapezoid cut, which Ouchi has trusted and used for many years, is placed at the main grip position at the end of the barrel.
For the first time in the series, the taper angle has been adjusted several times to match the balance of the cut for ease of push-off.
With the exception of the rear area, the wing cut is functional and simple in design.
Specs
Material: Tungsten95%
Overall Length: 43.0mm
Max Diameter: 7.5mm
Barrel Weight: 21.0g (barrel only)
Standard: 2BA
Set Contents
Barrel x 3 (1 set)
Dee.flight Flight x 3(1set)
LARO Shaft x 3(1set)
Premiume Lippoint Tip x 3(1set)
Mayumi Ouchi Model Items
-
L-Style×DYNASTY
KRYSTAL ONE Mayumi Ouchi modelJPY 3,700 ( USD 23.30 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"WAVE RIDER SWELL"PROFESSIONAL MAYUMI OUCHI MODEL 2BAJPY 12,800 ( USD 80.65 )
-
DYNASTY
A-FLOW LaniKaiLa 80 Mayumi Ouchi ModelJPY 8,479 ( USD 53.42 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"WAVE RIDER Maneuver" MAYUMI OUCHI MODELJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LaniKaiLa Mayumi Ouchi Model 2BAJPY 14,800 ( USD 93.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LaniKaiLa Mayumi Ouchi Model SteelJPY 14,800 ( USD 93.24 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )