Darts / 【one80】Ascent 01 Steel 22g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 51.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Maximum Diameter | 6.5mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The new series "Ascent" expands the lineup to accommodate darts with special shapes.
It has a convex grip zone and a complex grip pattern.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length: 51.0mm
Maximum diameter: 6.5mm
Barrel weight: 22.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
SHADE
SHADE Face Towel PinkJPY 3,000 ( USD 19.08 )
-
Harrows
AVANTI steel 24gRJPY 13,750 ( USD 87.48 )
-
SHADE
Neck strap Darts Case Case strap RainbowJPY 999 ( USD 6.35 )
-
D.craft
ZONE80 Hz-5JPY 5,980 ( USD 38.04 )
-
TARGET
POWER-8ZERO straight PHIL TAYLOR'S 80% STEEL 22g 200201JPY 6,620 ( USD 42.11 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LOUPGRACIEUX Shuntaro Nakamura Model 2BAJPY 14,800 ( USD 94.17 )