Darts / 【one80】Ascent 04 Steel 22g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Constriction |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Micro Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The new series "Ascent" expands the lineup to accommodate darts with special shapes.
It has a convex grip zone and a complex grip pattern.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length: 50.0mm
Maximum diameter: 7.2mm
Barrel weight: 22.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
JokerDriver×Third
collaboration case TYPE-4JPY 24,200 ( USD 153.97 )
-
L-Flight
Sadaki Seko Model ver.1 Shape MIXJPY 990 ( USD 6.29 )
-
SHADE
Mana Kawakami COLLABO T-shirt 2022 Sand beige XLJPY 4,000 ( USD 25.45 )
-
L-Flight
PRO PS Akina Kusumoto model ver.1 Shape Clear WhiteJPY 990 ( USD 6.29 )
-
TARGET
AGORA VERDE AV34 2BA 100241JPY 11,510 ( USD 73.23 )
-
Darts Studio Macau
Yuki Onodera Model T-SHIRT 4XLJPY 3,800 ( USD 24.17 )