Darts / 【one80】ENDLESS Kaya Chan Model Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Constriction |
| Cut | Micro Cut , Steer cut( Step cut ) , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.5g |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Modeled after Kaya Chan, a player from Macau.
The combination of steerer cut and micro-cut barrels provides both a good hand release and finger hooking.
The front of the barrel has a wave shape to support the middle finger position of the 3 fingers.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Overall length: 48.0mm
Max. diameter: 6.4mm
Barrel weight: 20.5g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
The color may vary depending on the product. Please understand it beforehand.
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
CONDOR
AXE Miyu Miyawaki Model Splash BEAR Standard Long WhiteJPY 1,879 ( USD 11.95 )
-
FLAGS
T-Shirt Long Sleeve White LJPY 4,400 ( USD 27.99 )
-
Zaoral
Recovery Necklace SJPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
unicorn
Contender James Wade 20g No3174JPY 5,029 ( USD 31.99 )
-
PICPIN
Hitsudan BJPY 770 ( USD 4.89 )
-
TRIPLEIGHT
VOXXX Namiko Muto modelJPY 13,800 ( USD 87.80 )