Darts / 【S4】Zeus IV Gravity Gold
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | S4 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Wing Cut , Steer cut( Step cut ) , Mulch Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Limited edition gold coated version with the same design.
Limited edition of 50 sets.
The body is coated with gold to give you a different grip from the regular version.
The "gold specification" of the S-Darts Limited Edition gives it a luxurious and rare look.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Maximum diameter:7.4mm
Total length:40.0mm
Weight:19.0g(Barrel only)
Center of Gravity:Front
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
ULTIMA DARTS
ROSETTA2 Tomohiro Itagaki Model 2BAJPY 13,750 ( USD 87.48 )
-
MASTER STROKE
T-shirts MIKURU SUZUKI United ver.1 Black XXLJPY 3,870 ( USD 24.62 )
-
L-Flight×D.craft
PRO HANAFUDAJPY 990 ( USD 6.29 )
-
TARGET
ORB 03 Steel 23g 190091JPY 6,200 ( USD 39.44 )
-
G's DARTS
X-GRANDE2 Daishin Jitoku ModelJPY 10,695 ( USD 68.04 )
-
TRIPLEIGHT
JAM2 Kaori Sagawa ModelJPY 12,800 ( USD 81.44 )